سوالات متداول

نرم افزار آنلاين چيست؟

اکثر کاربران با نرم افزارهاي تحت ويندوز آشنا هستند. يعني نرم افزار را از اينترنت دانلود کرده يا آن را خريداري مي کنند و سپس در کامپيوتر خود نصب کرده و آنرا اجرا مي کنند. اما در نرم افزارهاي تحت وب يا نرم افزارهاي آنلاين مسئله متفاوت است بدين صورت که کاربران نيازي به نصب نرم افزار ندارند و فقط به يک مرورگر و خط اينترنت نياز دارند تا نرم افزار را اجرا کنند. آنها داده ها يا هر ورودي که دارند از طريق مرورگر خود وارد مي کنند و بعد از محاسبات (در server سايت)، خروجي را از طريق همان مرورگر دريافت مي کنند.

چرا نرم افزار آنلاين؟

ممکن است عده اي بپرسند که چرا با وجود نرم افزارهاي ويندوزي(يا هر سيستم عامل ديگر) بايد از نرم افزارهاي آنلاين استفاده کرد؟

به طور کلي دنيا به سمت آنلاين شدن پيش مي رود، به طور مثال امکاناتي نظير  Google drive، dropbox  و .... که کمپاني هاي بزرگ در اختيار عموم قرار دادند با استقبال بسيار بالايي روبرو شده است، در صورتي بخش اعظمي از نيازها را با سيستم عامل ها قابل انجام هست. اين موضوع نشان از آينده روشن آنلاين شدن کارهاست.

با توجه به اينکه در ايران به حق کپي رايت اهميت داده نمي شود اغلب نرم افزارها قفل شکسته هستند و قابليت هاي آن ها به شدت محدود شده است. براي خريد نرم افزارهاي اورجينال(اگر وجود داشته باشند) بايستي مبلغ هنگفتي هزينه کرد که اين با توجه به وضعيت مالي دانشجويان و پژوهشگران ما مسئله اي جدي است.

جدا از بحث قفل شکسته بودن بعضي از نرم افزارها مثل متلب حجم زيادي از فضاي کامپيوتر را اشغال مي کند و هنگام اجرا RAM زيادي از کامپيوتر را به خود اختصاص مي دهد در صورتي که اغلب کاربران با بخش کوچکي از اين نرم افزارها کار دارد.

در صورت طراحي نرم افزار اختصاصي به صورت آنلاين هزينه به مراتب کمتري از سفارش دهنده دريافت مي شود چون طراح نرم افزار مي تواند آن نرم افزار را براي اجرا در اختيار عموم قرار داده و کسب درآمد کند ولي اين قابليت براي نرم افزارهاي ويندوزي وجود ندارد يا خيلي محدود است.

به جز موارد ذکر شده عدم وابستگي به سيستم عامل، عدم محدوديت مکاني، افزايش بکارگيري و کارايي، امنيت به دليل تمرکز داده ها  و ... از موارد مهم ويژگي نرم افزارهاي تحت وب هست

 

 

چرا نرم افزارهاي آنلاين کافه پردازش؟

 1. نرم افزارهاي جديد
 2. راحتي کار با نرم افزار
 3. محيط کاملا فارسي
 4. گزارش خروجي کاملاً فارسي
 5. گزارش خروجي کامل
 6. پشتيباني کامل
 7. هزينه کم، شما با توجه به نياز خود هزينه نرم افزار را مي پردازيد و لازم نيست کل هزينه را پرداخت کنيد، به طور مثال کسي که دو بار مي خواهد از نرم افزار استفاده کند خيلي کمتر از کسي که ده بار مي خواهد استفاده کند هزينه مي پردازد.

و ...

استفاده از اغلب نرم افزار هاي تخصصي به خصوص براي دانشجويان، عمري کوتاه دارند شايد در حد يک پروژه درسي، تاليف مقاله يا پايان نامه. بنابراين خريد اين نرم افزارها براي آن به صرفه نيست. نرم افزارهاي آنلاين اين امکان را براي شما به وجود آورده اند که شما با هزينه ي کم امکان استفاده از نرم افزار را در زمان محدود يا تعداد محدود داشته باشيد و احتياجات خود را برآورده کنيد.

 

براي استفاده از سايت کافه پردازش به هيچ عنوان از مرورگر internet explorer استفاده نکنيد.

 1. نحوه ثبت نام و ورود

براي ثبت نام کافيست ايميل خود را وارد کرده و براي خود رمز عبور تعريف کنيد. نام خود را وار کنيد. وارد کردن تلفن همراه اختياري است ولي پيشنهاد ما اين است که براي بهره مندي از امکانات بعدي سايت شماره همراه خود را وارد کنيد. رشته و مقطع تحصيلي هم وارد کنيد.

بعد از تکميل فرم ثبت نام ايميل تکيمل عضويت به شما فرستاده مي شود، بعد از کليک روي آن فرآيند ثبت نام تکميل شده و مي توانيد وارد حساب کاربري شده و از امکانات سايت استفاده کنيد.

کل فرآيند ثبت نام شايد 30 ثانيه هم طول نکشد.

 1. انواع نرم افزار

در اين سايت نرم افزارها  تعدادي است که در قالب بسته هاي متفاوت ارائه مي گردد:

در نرم افزارهايي که به صورت تعدادي هستند در تعداد نرم افزار محدوديت وجود دارد. يعني مثلا اگر بسته 5 تايي نرم افزاري را خريديد 5 بار اجازه اجراي نرم افزار و دريافت خروجي را داريد.

توجه شود که زمان انقضا بسته ها 1 ماه(30 روز) است

 

 1. نحوه خريد نرم افزار

براي خريد نرم افزار ابتدا ثبت نام کرده و وارد حساب کاربري خود شويد. در منوي کاربري بر روي قسمت خريد بسته هاي نرم افزاري کليک کنيد. از اين قسمت نرم افزار و بسته دلخواه خود را انتخاب کنيد، سپس دکمه خريد را بزنيد. پس از مشاهده فاکتور به درگاه بانک وصل مي شويد. بعد از اتمام عمليات خريد شما مي توانيد شماره تراکنش، تاريخ، مبلغ و بسته خريداري شده را مشاهده کنيد و از نرم افزار استفاده کنيد. کل فرآيند خريد شايد در حدود 30 ثانيه زمان ببرد.

سايت کافه پردازش به درگاه بانک ملت متصل است.

 1. نسخه دمو نرم افزار

براي آشنايي با محيط نرم افزار است. نسخه دمو داراي محدوديت است.(بعضي از نرم افزارها نسخه دمو دارند)

 1. نرم افزارهاي رايگان

بعضي از نرم افزارهاي کافه پردازش رايگان مي باشد. براي ورود به اين نرم افزارها و استفاده از آن کافي است ايميل خود را در قسمت مشخص شده وارد کنيد و دکمه ورود را بزنيد تا اجازه ورود به شما داده شود. براي استفاده از اين نرم افزارها نيازي به ثبت نام  نيست.

 1. فرم سفارش نرم افزار

در اين قسمت مي توانيد نرم افزار خود را سفارش دهيد. اگر تکنيک يا روشي وجود دارد که نياز به نرم افزار دارد شما با استفاده از اين فرم مي توانيد درخواست خود را ارائه نماييد. در از ارسال فرم همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس مي گيرند يا به صورت ايميلي جزئيات کار را مطرح مي نمايند.

لازم به ذکر است اگر روش يا تکنيک پر طرفداري نياز به نرم افزار خاصي دارد شما از طريق فرم تماس با ما مي توانيد پيشنهاد طراحي آن را بدهيد، همکاران ما بعد از امکان سنجي و تاييد طراحي آن، نرم افزار مربوطه را طراحي کرده و در سايت قرار مي دهند(بدون دريافت هيچ گونه هزينه اوليه)

 1. فرم پرداخت هزينه پروژه

اگر شما پروژه اي داشتيد که به صورت سفارشي مختص شما انجام شده از طريق اين فرم مي توانيد هزينه آن را بپردازيد

 1. نرم افزارها

شما اين در اين قسمت  مي توانيد نرم افزار هايي را که از لحاظ زماني يا تعدادي اعتبار دارند را اجرا کنيد. همچنين از اطلاعات مربوط اعتبار نرم افزار خريداري شده در اين قسمت آمده است.

همچنين در اين قسمت مي توانيد تعداد دفعات اجراي نرم افزار، تعداد پروژه نيمه تمام، تعداد باقيمانده(نرم افزارهاي تعدادي)، زمان انقضا(نرم افزارهاي زماني) را مشاهده کنيد.

 1. تراکنش

در اين صفحه شما مي توانيد شماره تراکنش و تاريخ  خريد بسته هاي نرم افزاري را مشاهده کنيد.

 1. پروژه ها

در اين قسمت شما مي توانيد خروجي هايي را که قبلا دريافت کرديد را مشاهده کنيد.

چنانچه پروژه اي را به صورت نيمه تمام اجرا کرديد در اين قسمت مي توانيد وارد پروژه مربوطه شده و آنرا تکيميل کرده و خروجي را دريافت کنيد.


اگر سوال يا ابهامي داريد از طريق زير اقدام کنيد:

info[at]cafepardazesh.com

09197739648